Networking se stal populárním slovem, které přitahuje zaslouženě pozornost. Jde o vytváření a upevňování kontaktů, které rozvinou naše obchodování a úspěchy. Navazování a prohlubování vztahů, budovaných na důvěře. Seznamování a propojování lidí, často i naprosto odlišného zaměření a profesí. Networking může být příjemná osobní záležitost, která vám přinese pracovní úspěch.

Úspěšný networking můžeme přirovnat k rande ve dvou. Ve vztah se nevyvine  proto, že jsme jej chtěli, přečetli si příručku, stylově se oděli a příjemně voníme. Vztah vznikne, když k sobě budeme mít vzájemnou úctu, respekt, dokážeme druhému poskytnout podporu, ale i prostor a potřebnou svobodu.

Pro začátečníky i pokročilé

Nezáleží na tom, jestli jste již s networkingem začali nebo se teprve odhodláváte. Zaměříme se společně na pevné základy, na kterých si vybudujete osobitý styl. Probereme nejčastější chyby a naučíte se základním návykům.

Praktické okruhy

  • očekávání a plán síťování
  • výběr vhodných aktivit s ohledem na vaši povahu
  • přínos a úskalí podnikatelských klubů a networkových organizací
  • nácvik prvního kroku v oslovení na společenské akci
  • metodika práce s kontakty
  • zúročení a zisk z vaší práce 

Co se opravdu nedozvíte

Jak neeticky a sobecky vytěžit maximum z každé akce, které se zúčastníte. Jak efektivně získat výhody z kontaktů, které máte, čistě pro vlastní užití. Jak nedělat téměř nic a dosáhout obrovského úspěchu. 

V networkingovém světě (který je u nás opravdu hodně v plenkách) potkávám stále více bezskrupulních supů, kteří kazí dobré jméno networkingu. Nenaučím vás, jak se stát takovým supem, ač to může vypadat jako krátkodobě snazší cesta.

Předávání zkušeností a zaměření na vás

Školení bude vedeno velmi srozumitelně, od hlavních bodů k podrobnostem, které vás zajímají. Získáte všeobecný přehled i základy pro diskuzi o vlastní situaci. Ve skupině získáte první vzájemné kontakty a budete si moci prakticky vyzkoušet část metodiky. Vzhledem k času však bude poměr semináře zaměřený z 80% na předávání informací a z 20% na trénink.

Doporučené zdroje a závěrečné shrnutí

Na závěr ještě jednou shrnu všechny používané zdroje (knihy, blogy, akce) a předám každému z vás bodové shrnutí probíraných kroků.

V roce 2013 si kurz pochvalovalo několik desítek lidí z řad freelancerů, podnikatelů a zástupců neziskovek. Během roku 2014 si jej v rozšířené formě zažily týmy obchodníků z korporátního světa a všechny tyto zkušenosti můžete nyní zúročit i vy v podzimním kurzu pro realitní makléře.

Protip, co se hodí

Seznámení s lidmi, kteří mají zájem o networking (podobně jako vy), je příjemnou sladkou tečkou celého setkání.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit