Došlápnete na chodník, dlaždice pod vaší nohou povolí, zhoupne se a vy máte náhle mokré nohavice z kaluže vody, která se pod ní skrývala.

Vaše auto najede do díry na silnici. Cestou na kole si všimnete nebezpečně uvolněného obrubníku. Ve všech těchto a podobných situacích má člověk na výběr – zaklít a jet dál nebo přispět k nápravě, a to velmi jednoduchým a rychlým způsobem – nahlášením poškozeného místa. Brňané k tomu již čtvrtým rokem mohou využívat službu „Brňáci pro Brno„. Pomocí jednoduchého webového rozhraní můžete nahlásit informace o závadách na brněnských ulicích, třeba právě tu již zmíněnou poškozenou vozovku, uvolněné dlaždice na chodníku a podobně. Akciová společnost Brněnské komunikace, která tuto službu provozuje, zadané informace následně ověří, předá technikům a  zajištění termínu i průběhu opravy informuje občany u příslušné kolonky v mapě.

Jedním o občanů, kteří uvedenou službu využívají, je pan Bohumil Bílek. "Stačí se připojit na uvedenou internetovou adresu a na mapě se podívat, jestli je už věc v řešení, tedy, je-li již místo označené příslušnou značkou. Pokud není, klikneme na „Přidat požadavek“. Zadáme název ulice, v mapě najdeme místo závady a označíme. Dále se objeví jednoduchý dotazník, který vyplníme, můžeme připojit i fotografii a odešleme.“

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit