Sreality,  jeden z nejpoužívanějších realitních vyhledávačů, připravuje změnu vzhledu.  Novou podobu je možné si „osahat“ ve veřejné betaverzi, což jsme samozřejmě udělali.
Jaké jsou postřehy po týdenním zkoušení?

 

Barevné a hravé

Slovo, které by nejlépe popsalo první pocity, je „hravost“.
Barvičky, obrázky, velká tlačítka. Tedy opravdu velká tlačítka.  Na domovské stránce Srealit jsme byli doposud zvyklí na vyhledávací pole, několik nabídek a články se zaměřením na nemovitosti. Nová verze nabízí  jen několik navigačních tlačítek (velkých!) a možnost uložení  filtru hledání.
V dalším kroku zjistíme, že část obrazovky (téměř polovinu) tvoří mapa lokality s označenými místy, kde jsou hledané nemovitosti podle adresy. Zde budou skutečně jen nabídky s adresou, vyplněnou přesně.  Za stejnou cenu budou tedy inzeráty s vyplněnou adresou častěji zobrazovány.

Víc neuklizených kuchyní, víc detailních záběrů do záchodových mís

Na zbytku obrazovky je pak výpis vyhledaných nemovitostí, kde jsou již všechny, tedy i ty, které nemají adresu kompletní.  I když...výpis - vzhledem k tomu, že Sreality kladou důraz na fotografie, vidíme ke každé nabídce namísto jedné fotky tři, zato však větší. Je možné, že touto cestou chtějí přimět Sreality makléře k lepší práci s nabídkami, protože fotky zaskládaných kuchyňských linek či rozházených dětských pokojíků, které se občas u nabídek objevují, o bytech samotných moc neřeknou. Za předpokladu, že se zvýší úroveň fotek, by jejich větší počet a velikost byla pozitivní, jenže na stránku bez nutnosti rolovat se tak vejdou pouhé dvě až tři nabídky, což pro rychlé orientační posouzení výsledku vyhledávání není úplně ideální.


Novinky – klady
•    Zakreslení nabídek v mapě
•    Možnost přidat ke každé nabídce vlastní poznámku
•    Uložení filtru hledání na titulce
•    Více fotek u na přehledce u nabídek
•    Formát přívětivější dětem (jen netuším, proč)
•    Jednodušší cesta k nabídkám - za předpokladu, že hledáte pronájem bytu 2+1 v Praze nebo pozemek v jižních Čechách (jen netuším, proč)

Novinky – zápory
•    Plýtvání místem – velká mapa a málo prostoru pro inzeráty na stránce
•    Špatně využitá titulní stránka (s tímto bodem nebudou souhlasit ti, kteří hledají pronájem bytu v Praze nebo pozemek v jižních Čechách)

Co je zachováno
•    Placené služby
•    Nezájem Srealit o názor uživatelů (což se dá vnímat jako dobrá zpráva pro konzervativní uživatele :-) )

Pokud máte vlastní zkušenosti s betaverzí nových Sreality, podělte se s námi o ni. O dalším vývoji a změnách budeme opět informovat.

 

 

UPDATE:

„Během testování a také díky e-mailům od uživatelů, jsme se rozhodli změnit systém tzv. kartiček. Ty měly původně ukazovat, jaký druh nemovitostí se aktuálně na Sreality.cz nejvíce hledá. Místo toho lidem na spodní části stránky zobrazíme 20 nejnovějších inzerátů (vždy pět z každé kategorie: byty, domy, pozemky a komerční),“ řekl Jan Mertl, manažer Sreality.cz.

 

 

Radka Kazdová

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit