"Najednou jsem měla pocit, že přišel čas dospět. Konec se spolubydlením, konec s čekáním na koupelnu, konec s podnájmy. Když jsem si porovnala částky, které platím (9 tisíc měsíčně za pronájem bytu 2 + kk) s výší měsíční splátky hypotečního úvěru (8 tisíc), bylo rozhodnutí jednoznačné a začala jsem hledat." vypráví slečna Katka. Iluze o tom, jak bude mít do týdne krásný byt, ovšem zmizely po několika prvních prohlídkách. 
 

...je podtitul knihy Život podle designu. Autorem knihy je Tom Ferry, špičkový lídr v oblasti motivace, který zde odhaluje svá tajemství jak uspět v práci i doma a jak mezi těmito dvěma světy docílit rovnováhy. 

Tom Ferry určil čtyři omezení, kvůli kterým nežijeme naplno, jsou to:

  • posedlost názory druhých
  • dramatické situace
  • minulost
  • obavy

Trvá na tom, že ve chvíli, kdy si tyto posedlosti připustíme a uvědomíme, bude pro nás snazší reagovat na období nejistoty a na výzvy, které nám přinese život.

Pro knihu Život podle designu vyvinul šest kroků, které nás vyvedou z lhostejnosti a přivedou k úspěchu. Knihu, která se v originále jmenuje Life! By Design doporučujeme všem, co chtějí vystoupit z řady.

"I absence problémů může být problém."

 

Již více než rok panuje na tuzemském trhu s nemovitostmi zmatek kolem průkazů energetické náročnosti budov (PENB). Majitelé nemovitostí kvůli nepřehlednosti situace s pořízením PENB otálejí, případně je odmítají zcela. Jasněji by měla udělat novela zákona o hospodaření energií, která přinese několik zásadních změn. Současně se zpřísní sankce za nedodržení zákona a zvýší počet kontrol ze strany státní energetické inspekce.

Jako vzdělávací akademie přinášíme spoustu rad i tipů. Tentokrát tu máme jeden na víkend.

Přemýšlíte, co podniknout, kam vzít děti a jaký program vymyslet, abyste se bavili společně, celá rodina? SOS dětská vesnička v Brně-Medlánkách, pořádá zábavné odpoledne pod názvem "Všichni jsme na jedné lodi". Připraveny jsou soutěže, hry, divadelní a taneční vystoupení pro malé i velké. Program je následující:

Pro klienta jen to nejlepší, říkají mnozí makléři, ale ne vždy tomu tak je. Ano, základem práce realitního makléže skutečně je zprostředkování koupě nebo prodeje nemovitosti. Ale co dál? Koupě či prodej za dobrou cenu klienta určitě potěší, ale stačí to?